services image

PRP; cilt kırışıklıklarının önlenmesinde, esneklik ve parlaklığın bu sayede yeniden mevcut konuma getirilmesinde, yara ve sivilce izlerinin ortadan kaybolmasında kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile karşı karşıya kalınan tüm sağlık sorunlarının ortadan kaybolması amaçlanır.

Ayrıca bu tedavi yöntemi, saç dökülmelerinde de kullanılan ve sonucunda başarıya ulaşılan bir yöntemdir. Farklı durumları içeren sorunlar, bu yöntemle yeniden eski durumuna getirilebilmektedir.

Platelet ile Değişime İlk Adım

Platelet, kanımızda var olan hücrelerdir. Bu kan hücreleri, yara yerlerinin temizlenmesi görevlerini yerine getirir. Cilt üzerinde rahatsızlıkları olan bir bireyin, öncelikle yarasının bulunduğu alan temizlenir. Müdahale öncesinde yapılan temizlik, tedavinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi açısından, son derece önemlidir. Uygulama öncesinde, elde edilen PRP’ler, tüp içerisine konularak uygulanacak olan yüzeye aktarılır. Bu aktarımlar, cilt üzerine küçük iğneler yardımı ile yapılabilir.

Estetik Operasyonlara Veda

Uygulama ile birlikte ortaya çıkacak olan yeni durum, eski halinden çok farklı olacaktır. İstenmeyen tüm detaylar gitmiş ve yerine pürüzsüz bir cilt gelmiştir. Estetik operasyon anlayışını da değiştiren bu uygulama, ortaya çıkan sonuçları itibari ile yeni bir tedavi yönteminin de başlangıcı olmuştur. Uygulama ile önemli başarılar elde edilmiş ve istenen sonuçlar ortaya çıkmıştır.

PRP nedir?

PRP, ‘’platelet rich plazma’’ ‘nın başharflerinden oluşan yani ‘’plateletten zengin plazma uygulamasının’’ kısaltılmış halidir.

Plateletler kanımızda ne işe yarar?

Plateletler, kanımızda normalde var olan hücrelerdir. Bu kan hücreleri, yara yerlerinin temizlenmesi ve onarımında görev yaparlar. İçlerinde bu yenilenme görevlerinden sorumlu olan birçok büyüme faktörü bulunmaktadır. Normalde kanımızda bulunan platelet sayısı bir mikrolitre kanda 150,000 ile 450,000 arasında değişir.

PRP uygulamasının amacı nedir?

Prp uygulamasında amaç uygulama yapılan bölgelere yoğunlaştırılmış bir şekilde bu özel hücrelerin zerkini sağlamaktır. Özel kitlerle elde edilen plazmada platelet yoğunluğu kanımızdan 3-4 kat daha fazladır. Böylece etkinlik daha fazla, daha güçlü ve daha çabuk oluşmaktadır.

PRP hangi amaçlarla uygulanır?

Kozmetik dermatoloji, ortopedi,göz hastalıkları, diş tedavisi gibi tıpta birçok kullanım alanı mevcuttur. Her geçen günde plateletlerin işlevleri anlaşıldıkça kullanım alanları artmaktadır.